Civic Type R Challenge

Päť okruhov, päť jazdcov, jeden automobil

Bočný pohľad na model Honda Civic Type R na pretekárskej dráhe.
Bočný pohľad na model Honda Civic Type R na pretekárskej dráhe.
Zadný bočný pohľad na model Honda Civic Type R na pretekárskej dráhe.
Zadný bočný pohľad na model Honda Civic Type R na pretekárskej dráhe.

Náš tím jazdcov pre podujatie Type R Challenge 2018 bude tvoriť bývalý majster sveta vo Formule 1 Jenson Button, jazdci pretekov WTCR Esteban Guerrieri a Tiago Monteiro, hviezda pretekov NSX Super GT Bertrand Baguette a legenda pretekov BTCC Matt Neal.

Posunúť

Logo podujatia Honda Type R Challenge.

Výzvy, ktoré treba prijať

Naším cieľom je prekonať rekordné časy na kolo pre vozidlá s pohonom predných kolies na piatich známych pretekárskych okruhoch v Európe.

Misia splnená

Civic Type R je najvýkonnejšie a najrýchlejšie akcelerujúce auto s pohonom predných kolies, ktoré sme kedy postavili. Práve preto, keď majster sveta Formule 1, Jenson Button, zobral na okruh Hungaroring náš vysoko výkonný hatchback, vedeli sme, že toto auto nesklame ani jeho ani nás. #TypeRChallenge 2018 je tým pádom kompletný, s Jensonom Buttonom, ktorý zaistil náš piaty a posledný rekord!

Podujatia seriálu Honda Civic Type R Challenge.
Nový Type R je podobne ako jeho predchádzajúce modely, skutočne to pravé orechové a celkom určite nestratil nič zo svojho šarmu.“ Jenson Button
The Honda Civic Type R at Hungaroring

Len pre informáciu

Iba model Type R má slávne červené logo „H“.

Pretekársky automobil na cesty vytvorený s cieľom poskytovať ten najvzrušujúcejší a najsilnejší zážitok z jazdy v triede športových hatchbackov. A darí sa mu to. V apríli 2017 dosiahol s časom 7 minút 43,8 sekundy najlepší čas na kolo v kategórii sériovo vyrábaných vozidiel s pohonom predných kolies na okruhu Nürburgring Nordschleife.

Predný bočný pohľad na model Honda Civic Type R na okruhu Nürburgring.