Pohľad spredu na model Type R 2.0 VTEC TURBO na trati
Pohľad spredu na model Type R 2.0 VTEC TURBO na trati

ČISTÝ VÝKON

Model Type R prináša vynikajúci motor 2.0 VTEC TURBO, novú funkciu záznamu jazdných dát, možnosť výberu z troch jazdných režimov a ľahšie brzdy. To všetko navzájom spolupracuje s inovovaným vyspelým systémom odpruženia a prináša ten najlepší výkon až po červené pásmo obmedzovača.

Posunúť

Predný trojštvrťový pohľad na model Honda Civic Type R GT na trati

Nový datalogger pre záznam jazdných dát

Vôbec prvý raz je model značky Honda vybavený dataloggerom - systémom na zaznamenávanie jazdných dát - a to exkluzívne v modeli Type R. Nazýva sa LogR, ponúka tri hlavné funkcie a kombinuje palubný počítač a senzory modelu Type R s aplikáciou pre smartfóny, čím pomáha vodičom monitorovať a zaznamenávať rôzne výkonové parametre, aby mohli zlepšovať svoje schopnosti na pretekárskej trati aj mimo nej.

Predný trojštvrťový pohľad na model Honda Civic Type R GT na trati

Sledujte, ako jazdí

Keď cez aplikáciu pripojíte svoj smartfón, zobrazí sa na stredovom displeji modelu Type R zobrazenie jazdných dát, ktoré vám umožnia sledovať tieto informácie počas jazdy. Zobrazuje aj dôležité informácie o motore vrátane indikátora zaradeného prevodového stupňa. Môžete si vybrať medzi zobrazením aktuálneho preťaženia "G-Meter", ktoré zobrazuje preťaženie počas zrýchľovania, brzdenia a jazdy v zákrutách alebo „3D“ pohľadom, ktorý prináša pohľad na váš Type R v akcii z leteckého pohľadu.

Predný trojštvrťový pohľad na model Honda Civic Type R GT na trati

When seconds count

Jednoducho povedané, režim Log Mode je určený na to, aby vám pomohol dosiahnuť tie najlepšie možné časy na trati a zdokonaliť svoje vodičské zručnosti. Aplikácia využíva lokalizáciu pomocou GPS a zlepšuje plynulosť jazdy tým, že farebne odlišuje dráhu v každom kole. Ide o skvelý spôsob, ako sledovať jazdnú dráhu a zlepšiť plynulé používanie spojky, radenia, volantu, bŕzd a plynového pedálu. Vodiči si môžu časy na kolo uložiť pre budúce porovnanie.

Predný trojštvrťový pohľad na model Honda Civic Type R GT na trati

Vaša každodenná jazda

Funkcia "Auto Score" vám pomáha zdokonaliť každodenné vodičské zručnosti tým, že sleduje zrýchlenie, spomaľovanie, jazdu v zákrutách a jazdu v priamom smere. Funkcia "Auto Score" podporuje bezpečnejšiu, plynulejšiu jazdu a nie je určená na zlepšovanie časov na kolo. Ukladá aj históriu záznamov, vďaka ktorej sa viete pozrieť, ako sa zlepšujete.

Detailný záber na pedále

Zažite tú silu

Model Type R reaguje okamžite vďaka výkonnému motoru 2.0 VTEC Turbo. Poskytuje maximálny výkon 320 koní pri 6 500 ot./min a maximálny krútiaci moment 400 Nm dosahuje v pásme 2 500 až 4500 ot./min. Keď začujete surový zvuk výfuku kombinovaný s aktívnym ovládaním zvuku (ASC), ktoré zosilňuje zvuk motora prostredníctvom reproduktorov audio systému, dostanete poriadnu dávku adrenalínu.

Detailný záber na pedále

Beštia cerí zuby

Manuálna prevodovka modelu Civic Type R s ostrým šesťstupňovým radením vás poteší tým najenergickejším zrýchlením. Potom tu je systém automatického medziplynu Rev Match, ktorý vodičovi prináša neoceniteľný pocit prepojenia s vozidlom. Funguje progresívne vo všetkých jazdných režimoch a umožňuje plynulé zmeny prevodov bez akéhokoľvek nepríjemného trhania pri radení – tak ako profesionáli. Toto auto ovládne vaše emócie a už vás nepustí.

Detailný záber na pedále

Stopping power

Model Civic Type R je vybavený vylepšeným brzdovým systémom, ktorý ešte lepšie odvádza teplo a tiež znižuje efekt vädnutia brzdného účinku. Vďaka dvojdielnym, plávajúcim predným brzdovým kotúčom, úplne novým brzdovým platničkám a rýchlejšej reakcii brzdového pedála zažijete na trati lepší výkon.

Detailný záber na pedále

Držte stopu

Riadiaci softvér adaptívneho systému tlmičov teraz rýchlejšie prepočítava podmienky na ceste, čo zaistí lepšiu odozvu tlmičov a lepšiu ovládateľnosť. Vozidlo lepšie sedí v zákrutách vďaka vylepšeným predným a zadným puzdrám a tuhším ramenám zavesenia zadných kolies. Výsledkom je presnejšie riadenie a lepšia ovládateľnosť. Toto auto sedí na ceste ako prilepené a vôbec neprotestuje, keď od neho budete chcieť vyšší výkon.

JAZDITE BEZPEČNE

Model Type R využíva pokročilé bezpečnostné funkcie navrhnuté na zaistenie bezpečnosti vás aj vašich spolucestujúcich.

Zadný trojštvrťový pohľad na model Honda Civic Type R vonku.

Systém pre zmiernenie následkov nehody

V prípade rizika zrážky s vozidlom alebo chodcom vás táto funkcia upozorní na nebezpečenstvo a zároveň zníži rýchlosť jazdy tak, aby sa minimalizovala závažnosť prípadného nárazu.

Upozornenie na nebezpečenstvo kolízie

Upozornenie na nebezpečenstvo kolízie vás upozorní na nebezpečenstvo zrážky pri nízkych rýchlostiach. Tento užitočný bezpečnostný systém vás bude upozorňovať akustickými a vizuálnymi výstrahami na palubnej doske. Vaše auto zatiaľ spomalí a zastaví, bez toho aby ste museli držať nohu na brzde.

Systém pre udržovanie v jazdnom pruhu

Systém pre udržovanie v jazdnom pruhu poskytuje príjemnejší zážitok z jazdy a znižuje únavu najmä na diaľniciach tým, že udržiava vozidlo v strede jazdného pruhu. Táto funkcia sa deaktivuje pri zapnutí smerovky.

 

Systém pre zmiernenie rizika opustenia komunikácie a jazdného pruhu

Systém rozpoznávania dopravných značiek dokáže identifikovať dopravné značky a zobrazí ich na displeji vozidla. Naraz sa môžu zobraziť dve značky.

Adaptívny tempomat

Adaptívny tempomat udržiava bezpečnú vzdialenosť od vozidla pred vami. Ak sa vozidlo vo vedľajšom pruhu chystá zaradiť pred vás, adaptívny tempomat s tým počíta a automaticky upraví rýchlosť – obnovenie nastavenej rýchlosti sa vykoná, keď sa priestor pred vaším vozidlom uvoľní.