Posunúť

ČO JE SUV?

Skratka „SUV“ znamená „športové úžitkové vozidlo“.

Tieto autá majú svoje korene v jednoduchších terénnych automobiloch, ktoré boli doménou do zhoršených jazdných podmienok. Ich popularita začala rásť v deväťdesiatych rokoch minulého storočia, keď sa menili na čoraz sofistikovanejšie vozidlá. SUV sú vyššie ako konvenčné autá a ich vyššie položené sedadlá poskytujú lepšiu viditeľnosť a prehľad na ceste. SUV sú štandardne vybavené pneumatikami s vyšším profilom a komfortnejším odpružením, preto poskytujú pohodlnú jazdu na dnešných často hrboľatých cestách. Okrem toho ich karoséria vždy poskytuje dostatok miesta, vďaka čomu sú ideálne ako rodinné vozidlá.

Všetko, čo potrebujete vedieť o výbere SUV

Stále máte pochybnosti?

Majú všetky SUV pohon všetkých kolies?

SUV Honda vám dávajú na výber. Napríklad Honda HR-V má pohon predných kolies. Znamená to, že máte výhodu lepšej trakcie v porovnaní s pohonom výlučne zadných kolies a nižšiu spotrebu paliva v porovnaní s pohonom všetkých kolies. Toto riešenie má zmysel najmä v prípade kompaktných SUV ako napríklad HR-V.  Vo väčšom CR-V si môžete vybrať medzi pohonom predných kolies alebo pohonom všetkých kolies (AWD). Nové CR-V s pohonom všetkých kolies je vybavené naším novým inteligentným systémom AWD, ktorý v prípade potreby presúva potrebné množstvo krútiaceho momentu na poháňané kolesá tak, aby sa zabránilo plytvaniu energiou.

Ako sa na SUV jazdí?

Výborne, SUV Honda majú výnimočné jazdné vlastnosti a je ich radosť riadiť. Počas dlhej cesty zistíte, že ich pokrokové technológie vám umožnia príjemnú a pohodovú jazdu. Ak však budete mať náladu, zistíte, že sú schopné poskytnúť vám zážitok aj z dynamickej jazdy. Ak hľadáte nadštandardnú dynamiku, dobrým príkladom je HR-V Sport 1.5 VTEC TURBO, naše doteraz najšportovejšie SUV. 

Parkuje sa s SUV ľahko?

Áno. Vodiči SUV Honda majú vďaka vyššiemu posedu a veľkej presklenej ploche vynikajúci výhľad z auta. Parkovanie uľahčujú aj voliteľné predné a zadné parkovacie senzory a multifunkčná zadná parkovacia kamera.

Sú SUV bezpečné?

Veľmi. HR-V a CR-V boli navrhnuté tak, aby poskytovali vodičom a cestujúcim vynikajúcu úroveň aktívnej a pasívnej bezpečnosti. Podobne ako pri každom novom modeli Honda, získali najvyššie päťhviezdičkové hodnotenie v nezávislých testoch Euro NCAP a sú vybavené funkciami Honda SENSING (CR-V) alebo ADAS (HR-V) – našími balíkmi pokročilej technológie asistencie vodiča. 

Ktoré SUV Honda je pre mňa najlepšie?

Ak chcete zistiť, ktoré SUV najlepšie vyhovuje vašim potrebám, zvážte svoj rozpočet, veľkosť SUV, ktorá by spĺňala vaše požiadavky, a či dávate prednosť benzínovému alebo hybridnému pohonu.