Výzva na opravu nafukovania airbagov

Globálna výzva na opravu nafukovania airbagov sa týka viacerých výrobcov automobilov a predstavuje veľmi veľké bezpečnostné riziko. Prečítajte si informácie nižšie a skontrolujte, či sa táto výzva týka aj vášho motocyklu GL1800.

Okamžite vykonajte potrebné kroky

Riziko pre vás

V prípade kolízie, pri ktorej dôjde k aktivácii airbagu, môže sa nafukovanie airbagu naštartovať spôsobom vytvárajúcim nadmerný vnútorný tlak. V dôsledku toho môže dôjsť k prasknutiu kovového obloženia nafukovania a následne k vystreleniu kovových úlomkov cez airbag.

Výsledkom môže byť vážne zranenie, v najhoršom prípade smrteľné.

Čo by ste mali vykonať

Skontrolujte, či sa táto výzva týka vášho motocykla. Ak áno, okamžite kontaktujte predajcu značky Honda podľa vlastného výberu a nechajte si bezplatne vymeniť príslušné súčiastky.

Čo urobí spoločnosť Honda

Nové aktualizované komponenty nafukovania sú momentálne vo výrobe. Spoločnosť Honda dočasne airbag deaktivuje v rámci bezpečnostných opatrení. Dokončenie práce bude trvať 20 minút.

Na začiatku roka 2017 bude komponent nafukovania nahradený novou, upravenou súčiastkou. Ovplyvnení zákazníci budú informovaní prostredníctvom tohto listu.

Náš záväzok voči vám

Vždy sme úzko spolupracovali s príslušnými úradmi na upozornení všetkých vlastníkov ovplyvnených vozidiel a budeme tak konať aj naďalej.

List s upozornením informuje vlastníkov o požadovaných aktivitách. V prípade akýchkoľvek otázok alebo obáv sa však môžete obrátiť na miestneho predajcu značky Honda.

Náhradné diely a dostupnosť

Naďalej budeme úzko spolupracovať s našimi dodávateľmi a sieťou predajcov na zaistení dostupnosti náhradných dielov pre vaše vozidlo.