Bočný záber na Honda Hornet Concept.

Znovuzrodenie legendy

Model Honda Hornet sa začal predávať v Európe v roku 1998 a vďaka svojmu vysokému výkonu, všestrannosti a potešeniu z jazdy, ktoré prinášal, si rýchlo podmanil trh s "naked" motocyklami. Vo svojej triede sa stal nesporným priekopníkom a za svoju popularitu vďačil okrem iného aj rozvoju internetu, na ktorom priaznivci modelu Hornet vytvorili verné komunity známe ako Swarm. Teraz je Hornet (sršeň) späť…

Všestranný stroj udávajúci trend

Model Honda Hornet je dokonalý všestranný "naked" motocykel pre každého – mužov aj ženy, nováčikov aj skúsených jazdcov. Niet divu, že sa stroje hneď po uvedení na trh vypredali. Jazdu na nich možno zvládnuť veľmi rýchlo bez predchádzajúcich skúseností s motocyklami. Zároveň išlo o veľmi výkonný stroj, čo sa v roku 1999 potvrdilo vznikom samostatného seriálu pretekov s názvom Honda Hornet Cup.

Trojštvrťový záber spredu na model Honda Hornet zaparkovaný na pretekárskej dráhe.
Pohľad zboku na Hondu Hornet z roku 1998
Pohľad zboku na Hondu Hornet z roku 1998
Pohľad zboku na Hondu Hornet z roku 1998
Pohľad zboku na Hondu Hornet z roku 1998

Vďaka špičkovému vzhľadu nekapotovaného streetfightera, svižnému riadeniu a výkonnému radovému štvorvalcu, ktorý prináša strhujúce zrýchlenie – to všetko za lákavú cenu –, začala spoločnosť Honda modelom Hornet úplne nový trend v oblasti motocyklov.

Model Hornet, ktorý bol znovu uvedený na trh s aktualizovaným vzhľadom a funkciami na základe odozvy jazdcov, zostáva verný svojej pokrvnej línii, má však agresívnejší dynamický dizajn, tuhšie odpruženie, väčšiu nádrž na dlhší dojazd a nižšie emisie.

Nový vyspelý model Hornet bol kompletne prepracovaný talianskym tímom spoločnosti Honda, získal ostrejší štýl nekapotovaného stroja a výrazne modernizovaný motor, pričom si zachoval svoj športový charakter a ľahkú ovládateľnosť.

Opätovne prepracovaný model Hornet s novým žiarivým svetlometom a LCD displejmi zostal vždy verný hodnotám strojom Hornet, ktorými sú dostupnosť a inovácie okorenené vzrušením a zábavou.

Detailný záber zozadu na model Honda CB900 Hornet.

Originálny dizajn bez kompromisov

Dynamické parametre a ostré agresívne uhly sa preniesli z rysovacej dosky na cesty a predstavujú dokonalé spojenie moderných technológií a dizajnu.

Pohľad zboku na dva motocykle Honda Hornet stojace oproti sebe.

Rachot a zúrivosť

Názov Hornet zodpovedá agresívnemu zvuku, ktorý sprevádza vysoké otáčky motora a ľudské zmysly mu nedokážu odolať.

Pohľad zhora na dizajnové náčrty modelu Honda Hornet.

Aká je budúcnosť modelu Hornet?

Nová Honda Hornet je stále zahalená závojom tajomstva, určite však bude vzdávať hold jedinečným parametrom, ktoré si v rokoch 1998 až 2013 získavali nekonečný zástup priaznivcov. Hornet vždy udával trendy – od intuitívneho riadenia, cez podanie skvelého výkonu, až po štýl pouličného bojovníka. Nad konkurenciou vyniká výbornými jazdnými vlastnosťami pri jazde po meste a aj na kľukatých vidieckych cestách.

Kolekcia záberov modelu Honda Hornet 600.
Pohľad zboku na skicu modelu Honda Hornet Concept.

Buďte prví, kto sa o tom dozvie

Kultová Honda Hornet je pripravená vrátiť sa na trh a privítať úplne novú generáciu športových jazdcov.