Vyhlásenie – Na obrázkoch je zobrazený súčasný aj minuloročný model.

Honda Dax 125

JAZDENIE JE ZÁBAVA

To je dôvod, prečo sa Dax vrátil späť. Stroj sa zrodil na konci 60. rokov minulého storočia a všetky veci, vďaka ktorým bol v tých časoch taký dobrý – malé rozmery, ľahký motor a jednoduché riadenie –, z neho dnes robia ešte príjemnejší stroj. Zvýšili sme výkon, vylepšili rám, odpruženie a brzdy, podstata však zostáva rovnaká: Dax a relax, jazdenie je zábava.

Honda Dax 125

MOTOCYKLE VYTVÁRAJÚ SPOMIENKY

Aj tie sú magické. Prvé otočenie plynu, vnímanie pohybu vpred, vnímanie individuality. Slobody. Práve to sa spája s modelom Dax. Otvára brány jazdenia na motocykloch dokorán úplne všetkým a robí to s autentickým, drzým šarmom. Po 40 rokoch mimo Európy sa starý verný priateľ vracia späť pripravený vytvárať vaše nové spomienky. 

Honda Dax 125

A absolútne moderný motocykel

Môžete sa opýtať, prečo dostal model Dax práve toto meno? Je to preto, že jeho hlavný lisovaný oceľový rám v tvare písmena T pripomína jazvečíka. Rám skonštruovaný na základe technických poznatkov 21. storočia je odolný a zároveň štýlový. Všetky ostatné diely sú dokonalé v dobových detailoch: vysoké riadidlá zo strojov miniape, zvýšený tlmič výfuku inšpirovaný terénnymi strojmi a dvojité sedadlo dodávajú modelu Dax jeho nezameniteľný a očarujúci charakter. 

Honda Dax 125

Čo viac potrebujete?

Model Dax je určený pre každého. Preto sme zaistili, aby sa na ňom ľahko jazdilo. Od výšky sedadla s hodnotou 775 mm a prirodzeného riadenia z uvoľnenej, vzpriamenej jazdnej polohy. Vysokokvalitné odpruženie – 31 mm predná obrátená vidlica a dvojité zadné tlmiče – poskytuje luxusnú jazdu, rovnako ako mohutné predné a zadné pneumatiky, ktoré dobre priľnú k rozmanitým povrchom. Jednokanálový systém ABS riadi silu brzdenia na predných a zadných hydraulických strmeňoch, aby ste si s tým nemuseli robiť starosti.

Honda Dax 125

Stačí otočiť plynom a vyraziť

Vzduchom chladený motor s objemom 124 cm3 skonštruovaný s dôrazom na odolnosť a plynulý chod poskytuje maximálny výkon 6,9 kW a krútiaci moment 10,8 Nm. To umožňuje dosiahnuť svižné zrýchlenie v meste a slušnú 90 km/h rýchlosť pri cestovaní vo dvojici. To dopĺňa nízka spotreba paliva na úrovni 1,6 l na 100 km (režim WMTC). Odstredivá spojka nevyžaduje páčku spojky: stačí pridať plyn a vyraziť, preto je život ešte jednoduchší. Pri radení všetkých štyroch prevodových stupňov sa využíva nožná páčka, o všetko sa však postará systém.

Honda Dax 125

Vybavený skvelými funkciami

Pri pohľade na stroj vás upútajú všemožné maličkosti. Pochrómované zadné držadlo je jednoducho štýlové a zároveň spolujazdcovi umožňuje pohodlné držanie. Kryt chráni reťaz rozvodovky pred poveternostnými vplyvmi (a zabraňuje zachyteniu voľného oblečenia), zatiaľ čo tmavé 12-palcové kolesá s 5 lúčmi dodávajú stroju moderný charakter. To isté platí aj o plnom LED osvetlení a kompaktnom okrúhlom LCD prístrojovom displeji s inverzným zobrazením informácií, ktoré potrebujete. Nie je tu nič navyše. 

Posunúť