Honda CBR1000RR-R Fireblade s vysokootáčkovým radovým štvorvalcovým motorom
Honda CBR1000RR-R Fireblade s vysokootáčkovým radovým štvorvalcovým motorom

SÚŤAŽIVOSŤ V KRVI

CBR1000RR-R Fireblade vychádza z našich skúseností s pretekmi. Preteky však nikdy nekončia. Nový, ohromujúci vysokootáčkový radový štvorvalcový motor je vybavený novinkami, ktoré zvyšujú zrýchlenie pri výjazde zo zákruty a trakciu zadného kolesa. Podvozok a aerodynamika inšpirované pretekmi MotoGP zaisťujú bleskovú ovládateľnosť a presné, výkonné brzdenie, zatiaľ čo pokročilá elektronika vám do rúk dáva úplnú kontrolu na pretekárskej trati. Model Fireblade je doma na pretekárskej trati.

Honda CBR1000RR-R Fireblade s výfukom Akrapovič
Honda CBR1000RR-R Fireblade s výfukom Akrapovič

VÝZVA VYŠŠÍCH RÝCHLOSTÍ

Kožená kombinéza zapnutá. Priliehavá prilba. Rukavice, pevne stiahnuté. Svieti zelená a okruh je voľný. Váš Fireblade túži po rýchlosti. Počuť to v agresívnom štekaní výfuku Akrapovič, keď otočíte rukoväťou plynu. A rovnako aj vy. Pre nefalšovaný adrenalín, ktorý prináša jazda v rýchlostiach pohybujúcich sa na hranici únosnosti. A tým aj výzva na zlepšovanie. Zlepšujte časy na kolo. Buďte rýchlejší. Siahnite po víťazstve.

Honda CBR1000RR-R Fireblade – dôraz na špičkovú aerodynamiku

Pretože záleží na každom zlomku sekundy

Palivová nádrž aj kryt sú umiestnené nízko nad extrémne kompaktným motorom a rámom, čo podporuje pretekárske prikrčenie. Odpor vzduchu ešte väčšmi znižuje malá plocha čelnej kapotáže. Konštrukcia s krídelkami vytvára rovnakú prítlačnú silu ako pri stroji MotoGP z ročníka 2018, aby sa znížilo zdvíhanie predného kolesa pri zrýchlení a zvýšila stabilita pri brzdení a nájazde do zákruty. Do modelu CBR1000RR-R sa preniesli aj tie najmenšie detaily z HRC – spodný aerodynamický kryt zasahuje do blízkosti zadnej pneumatiky a odvádza vzduch smerom dolu, čím znižuje odpor vzduchu na suchu, odvádza vodu na mokrom povrchu a zlepšuje tak priľnavosť.

Honda CBR1000RR-R Fireblade – dôraz na špičkovú aerodynamiku

S väčším zrýchlením v nízkych a stredných otáčkach

Medzi novinky patrí zadná rozeta so 43 zubami a optimalizácia airboxu, sacích otvorov a výfuku. K obrovskému maximálnemu výkonu, ktorý je už teraz k dispozícii, pribúda skvelý výkon pri nízkych a stredných otáčkach na zrýchlenie, ktoré sa naplno prejavuje pri výjazde zo zákrut. A nenechajte sa pomýliť, máte k dispozícii technológiu MotoGP. Tento radový štvorvalec s objemom 1000 cm3 má väčšinu vnútornej konštrukcie prevzatú z pretekárskeho motocykla RC213V s prevodovým súkolesím s čiastkovými vačkami, titánovými ojnicami, kovanými hliníkovými piestami a identickým vŕtaním a zdvihom.

Honda CBR1000RR-R Fireblade – dôraz na špičkovú aerodynamiku

Optimalizované na zlepšovanie času na kolo

Na základe spätnej väzby od našich jazdcov HRC sme aktualizovali systém HSTC s 9 úrovňami. Teraz je plynulejší, lepšie reaguje na pokyny škrtiacej klapky a je vylepšený tak, aby čo najlepšie využíval mimoriadny záber motora v nízkych a stredných otáčkach. V súlade s tým sme znížili napätie vratnej pružiny elektronického ovládania plynu (TBW), aby sme zaistili ešte výraznejší lineárny nárast výkonu pri zvýšení prísunu paliva. To všetko znamená, že z každej zákruty vyjdete rýchlejšie. Prostredníctvom 5-palcového TFT displeja si môžete plne prispôsobiť výkon motora, brzdenie motorom a kontrolu trakcie na zabránenie zdvíhaniu predného kolesa podľa vlastných predstáv. Tri jazdné režimy ponúkajú aj predvolené základné nastavenia.

Honda CBR1000RR-R Fireblade – dôraz na špičkovú aerodynamiku

Na dokonalé ovládanie

Špeciálny motor vyžaduje špeciálny podvozok. Vyváženosť tuhosti hliníkového rámu a kyvnej vidlice odvodenej od modelu RCV213V, rozloženie hmotnosti a geometrie riadenia spoločne zaisťujú presné jazdné vlastnosti, priľnavosť pneumatík a rovnako aj dôležitú spätnú väzbu a citlivosť. Na zaistenie flexibility nastavenia na jednotlivých tratiach máte k dispozícii plnú nastaviteľnosť vďaka 43 mm obrátenej vidlici Showa s veľkým piestom (BPF) a ľahkým tlmičom Showa Balance-Free Rear Cushion Lite (BFRC-Lite). A ešte väčší brzdový potenciál prinášajú modernizované radiálne štvorpiestové brzdové strmene Nissin.

PRECÍŤTE SVOJU TÚŽBU PO RÝCHLOSTI

Motocykel stvorený pre výkon. Dobre si ho obzrite.
Potiahnutím otočiť Potiahnutím otočiť
Zväčšiť Zväčšiť
Rotate Rotate
Priblížením prstov zväčšiť Priblížením prstov zväčšiť
Vyberte si svoju farbu

  VZRUŠENIE Z PRETEKOV

  Poriadne preverte našu technológiu štvorvalcového motora MotoGP a nechajte výfuk Akrapovič zaburácať.

  Honda CBR1000RR-R Fireblade with four-cylinder form
  Honda CBR1000RR-R Fireblade with four-cylinder form
  Posunúť

  DVA VEĽMI ROZDIELNE MODELY FIREBLADE

  Vyberte svoju dokonalú zbraň.

  Honda CBR1000RR-R SP Fireblade
  Honda CBR1000RR-R Fireblade

  CBR1000RR-R Fireblade

  CBR1000RR-R Fireblade SP

  HONDA MOTORCYCLES EXPERIENCE

  HONDA MOTORCYCLES EXPERIENCE

  Vytvorte si svoj vlastný obľúbený motocykel Honda prostredníctvom aplikácie Honda Motorcycles Europe. Je to jednoduché. Vyberte si motocykel, po ktorom túžite, a vyberte farbu. Potom sa môžete pomocou funkcie AR pozrieť, ako sa bude vynímať vo vašej garáži. K dispozícii je katalóg integrovaného príslušenstva, aby ste mohli pridávať požadované súčasti. Teraz je súčasťou aplikácie Honda Motorcycles Europe aj YouTube kanál, na ktorom máte k dispozícii galériu videí.